Uzay Çatı

Bay 99 İnşaat Uzay çatı

Uzay Çerçeve yapısı, sert, hafif, kafes benzeri bir yapı olarak tanımlanabilir. Geometrik bir desende birbirine kenetlenen desteklerden yapılmıştır. Uzay çerçeveleri, minimum iç desteklerle büyük alanları kaplamak için verimli bir şekilde kullanılabilir. Bir uzay iskeleti yapılarının sağlamlığı, üçgenin içsel rijitliği ve her bir dikmenin uzunluğu boyunca gerilim ve sıkıştırma yükleri olarak iletilen esneme yüklerinden kaynaklanır.
Uzay çerçeveleri, birkaç iç destekle geniş alanları kapsayacak şekilde kullanılabilir. Kafes gibi, bir uzay çerçevesi, üçgenin doğasında bulunan katılık nedeniyle güçlüdür; esneme yükleri (eğilme momentleri), her bir dikmenin uzunluğu boyunca çekme ve sıkıştırma yükleri olarak aktarılır.
Yağmur, kar, güneş ışığı, rüzgar ve aşırı sıcaklıklara karşı koruma sağlayan bir binanın üstünü kaplayan çatı. Çatılar, teknik, ekonomik veya estetik hususların belirlediği çok çeşitli biçimlerde (düz, eğimli, tonozlu, kubbeli veya kombinasyonlar halinde) inşa edilmiştir. Çatı. kilit kişiler.

Örnek Çalışmalar