Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

İNŞAAT

İnşaat Hizmetleri, Sözleşme Belgelerinin gerektirdiği inşaat işinin uygulanması ve yürütülmesi anlamına gelir. Projenin inşaat aşaması, her biri farklı başlangıç ve bitiş tarihlerine sahip farklı aşamalara ayrılabilir.

İNŞAAT YÖNETİMİ

Bay 99’un İnşaat Yönetim süreci dahilinde aldığı projeyi, özellikle ilgili deneyim ve yeteneklerine göre seçilen yüksek yetenekli bir Proje Ekibi tarafından uygulanan yapılandırılmış ve tutarlı sistemler ve prosedürler aracılığıyla sahip hedefleri. Özünde, bir sermaye projesi üç partiden oluşur. Projeyi görevlendiren ve projeyi doğrudan finanse eden ya da çeşitli yöntemlerle finanse eden mal sahibi. Projeyi tasarlayan mimar / mühendis. Günlük operasyonları denetleyen ve taşeronları yöneten genel müteahhit.

GENEL MÜTEAHHİTLİK

Genel müteahhit, bir inşaat projesini denetleme sorumluluğuna sahip ve mülk sahibiyle ana sözleşmeye giren taraftır.Genel Müteahhitlik için felsefemiz proaktif olarak yakın çalışmaktır.Sıkı program ve maliyet hedeflerini karşılamak için kapsamlı stratejiler geliştirmek amacıyla belirli proje zorluklarını ve fırsatlarını belirlemek için Proje Ekibinin tüm üyeleriyle birlikte çalışmaktadır.

YAPI ÖNCESİ HİZMETLER

Tasarla-Teklif Ver-İnşa Et Yöntemine Modern Bir Yaklaşım. İnşaat öncesi hizmetler, bir müşterinin vizyonunu karşılama konusunda dinleme, anlama yöntemi ile yüz yüze görüşmeler yaparak hayalindeki proje tasarlanır. Bay 99’un inşaat öncesi hizmetleri, tasarım incelemesi, inşa edilebilirlik analizi, değer mühendisliğinin yanı sıra ayrıntılı, doğru ve anlaşılması kolay tahminleri içerir.

PROGRAM YÖNETİMİ

Müşterimizin vizyonu, kısa ve uzun vadeli hedefleri hakkında ayrıntılı bir anlayış kazanmak için Mal Sahibi ve Şirket Sahibi Temsilcileri ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Hedefler belirlendikten sonra, bu hedeflere verimli ve uygun bir şekilde ulaşmak için gerçekçi bir yönetim ve yürütme planı uygularız.

– Projeler ve ekipler arasında verimliliği ve etkinliği artırmak için süreçleri ve kaynakları kolaylaştırmak
– Bireysel proje hedeflerinin daha büyük iş hedefleriyle uyumlu olmasını sağlamak
– Daha yüksek başarı şansı için riski azaltmak ve yönetmek için aktif olarak çalışmak

SANAL TASARIM & İNŞAAT

Bir Bina Projesi Planlamanıza ve Yönetmenize İzin Verir
Sanal tasarım ve inşaat, temelde bir inşaat projesini gerçek dünyada yapmadan önce sanal olarak oluşturma yöntemidir. İlk önce bir projenin 3D modelini oluşturduğunuz için, olası hataları düzeltebilecek ve inşaat aşaması başladığında binanızın yapısal bütünlüğünü geliştirebileceksiniz.

Sonuç olarak, riskleri önemli ölçüde düşürebilir ve hatta projenizin genel maliyetini azaltabilirsiniz.

Bay 99’un tercih ettiği sanal tasarım programları:

– Autocad
– ArchiCAD
– 3D Max
– Scetchup

STATİC MÜHENDİSLİK

Statik, cisimler arasındaki kuvvetleri ölçmek için kullanılan yöntemlerin incelenmesidir. Güçler, dengeyi sağlamaktan ve vücutların hareketine veya şekillerinde değişikliklere neden olmaktan sorumludur. Hareket ve şekil değişiklikleri, insan yapımı dünyadaki eserlerin işlevselliği ve doğal dünyadaki fenomenler için kritiktir.

Statik, kuvvetlerin çeşitli sonuçlarını ele alan mekanik, inşaat, havacılık ve biyomühendislik gibi birçok mühendislik dalı için temel bir önkoşuldur.

İşlenmiş konular:

  • Kuvvetler
  • Serbest Vücut Diyagramları
  • Basit Nesnelerin Dengesi
  • Mühendislik Bağlantılarıyla Birleştirilen Makineler ve Yapılar
  • Kafesler
  • Sürtünme
  • Atalet Momentleri

MEKANİK TESİSAT MÜHENDİSLİĞİ

Mekanik Tesisat, inşaat ve konforun yaşam standartlarını iyileştirmek için iç sistemlerin yapısını oluşturan bir dizi yapı ve bileşendir. Makine mühendisliği alanı içindeki mühendislik faaliyetlerinin dalıdır.

PEYZAJ MİMARİ

Peyzaj mimarları, yapılı ve doğal ortamları analiz eder, planlar, tasarlar, yönetir ve besler. Peyzaj mimarlarının topluluklar ve yaşam kalitesi üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bir topluluğu tanımlamaya yardımcı olan parklar, kampüsler, sokak manzaraları, patikalar, plazalar ve diğer projeler tasarlarlar.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi zemin kaplaması, epoksi döşemenin oluşturulduğu süreçtir. Epoksi, zemin kaplamasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Epoksi zemin kaplaması iki bileşenli malzemelerden oluşmaktadır. … Epoksi reçineyle ilgili harika olan bir şey, epoksinin bir malzeme olarak leke tutmaz, aşınmaya dirençli ve kimyasallara dayanıklı olmasıdır.

Epoksi zemin kaplaması özellikle endüstriyel, ticari ve konut uygulamalarında kullanılmaktadır. Bunun nedeni epoksi zemin kaplamasının uzun yıllar dayanması ve ağır yüklere dayanabilen dayanıklı, pürüzsüz ve yüksek performanslı bir zemin yüzeyi sunmasıdır.

3D EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

“3 Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama” terimi bazen ticari şantiyelerde duyulsa da, sektörün dışındaki kişiler bu yeni döşeme trendinin neyle ilgili olduğunu merak edebilir. Sonuçta, ortalama bir kullanıcı veya bina sakini tipik olarak zemin yüzeylerini uzunluk ve genişlik, yani iki boyut veya “2D” açısından düşünür. Bununla birlikte, en son zemin kaplama teknolojileri ve kurulum teknikleri tüm bunları değiştirerek, aksi halde düz yüzeylere “3D Epoksi Zemin Kaplama” biçiminde heyecan verici yeni görsel derinlik getirmektedir.

AHŞAP YAPILAR

Binlerce yıldır yapı malzemesi olarak kullanılan ahşap, inşaat dünyasında zengin ve hikayeli tarihi açısından taştan sonra ikinci sıradadır. Ahşabın kimyasal özellikleri doğası gereği karmaşıktır, ancak bu zorluğa rağmen, insanlar görünüşte sınırsız çeşitlilikte yapılar inşa etmek için ahşabın benzersiz özelliklerini başarıyla kullanmıştır. Bu olağanüstü çok yönlü malzeme genellikle evler, barınaklar ve tekneler inşa etmek için kullanılır, ancak aynı zamanda mobilya ve ev dekorasyonu endüstrisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Evlerden araba parklarına, okullardan gökdelenlere kadar binalar, güçleri için çeliğe güveniyor. Çelik ayrıca çatılarda ve dış duvarlarda kaplama olarak kullanılır. Yapısal çelik, etkileyici ve uzun ömürlü binalar oluşturmak için genellikle betonun yanında kullanılan popüler bir yapı malzemesidir. Çok yönlülüğü, sürdürülebilirliği ve esnekliği, çok uygun maliyetli bir malzeme olmasının yanı sıra, kullanımının temel nedenlerinden bazılarıdır. Yüksek mukavemet-ağırlık oranıyla çelik, diğer malzemelerin uygun olmadığı durumlarda genellikle bir çözüm sağlayabilir.

UZAY KAFES ÇATI

Uzay Kafes yapısı sert, hafif, kafes benzeri bir yapı olarak tanımlanabilir. Geometrik bir desende birbirine kenetlenen dikmelerden yapılmıştır. Uzay çerçeveleri, minimum iç desteklerle büyük alanları kaplamak için verimli bir şekilde kullanılabilir. Bir uzay çerçevesi yapılarının sağlamlığı, üçgenin içsel sertliği ve her bir dikmenin uzunluğu boyunca gerilim ve sıkıştırma yükleri olarak iletilen esnek yüklerden kaynaklanmaktadır.

Mimarlık ve yapı mühendisliğinde, bir uzay çerçevesi veya uzay yapısı (3D kafes), geometrik bir desende birbirine kenetlenen desteklerden inşa edilen sert, hafif, kafes benzeri bir yapıdır. Uzay çerçeveleri, birkaç iç destekle geniş alanları kapsayacak şekilde kullanılabilir. Kafes gibi, bir uzay çerçevesi, üçgenin doğasında bulunan katılık nedeniyle güçlüdür; esneme yükleri (eğilme momentleri), her bir dikmenin uzunluğu boyunca çekme ve sıkıştırma yükleri olarak aktarılır.