Ahşap Yapı

Bay 99 İnşaat Ahşap Yapı

Ahşap evler zamansız stilleriyle her devirde en popüler ev modellerinden olmayı başarıyorlar.
Ahşap evler, geleneksel tuğla ve betondan yapılmış evlere göre daha ekolojik ve ekonomik bir alternatiftir. … Bu ahşap evler, geri dönüştürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilen ve aynı zamanda ‘ekolojik’ olarak kabul edilen doğal, petrol olmayan malzemelerden yapılmıştır. Ahşap, çevresindeki ortamdan nemi emer ve ortamdaki nemi serbest bırakır.
Ahşap yaşıyor. Ahşap bir ev sıcak, dayanıklı ve karakterlidir. Ahşap doğal bir malzemedir ve bir ahşap ev çevre dostudur, yeşildir ve düşük karbon ayak izine sahiptir. Ahşap bir ev rahattır. Kereste sürdürülebilirdir ve en eski yapı malzemelerinden biridir.
Dünyanın her yerinde ahşap evlerin popülaritesi artıyor. Enerji verimliliği, sağlıklı yaşam ortamı, kısa inşaat süresi ve uygun fiyatlar önemli faktörlerdir. Ahşap, uygun şekilde işlendiğinde aynı zamanda güçlü, dayanıklı, esnek ve yangına dayanıklıdır.
Ahşap evler çevre dostudur ve yaşamak için sağlıklıdır.
Ahşap evler çok sağlıklıdır, ahşap malzeme eşsiz “nefes alma” ve iç ortam iklimini dengeleme yeteneğine sahiptir. Hava, odun damarından geçer, temizlenir, nemlenir ve rahat bir sıcaklık sağlar. Böylece, ev her zaman rahat bir mikro iklimi korur ve bu özellikle çocuklar ve farklı alerjileri olan kişiler için önemlidir. Ahşabın sıcak ve doğal renginin kişinin ruh halini olumlu etkilediği, sinir sistemini rahatlattığı ve rekreasyon için dostça koşullar yarattığı tespit edilmiştir. Ahşap bir evin sadece bir bina olmadığı, aynı zamanda arkadaşlarınızı ve ailenizi davet edebileceğiniz özel bir dünya olduğu açıktır.
Ahşap Yapıların Avantajları Nelerdir
Ahşap çerçeveli binalar çok daha hafiftir, bu da Düşük maliyetli alt tabakalara yol açar ve onları depreme karşı daha dayanıklı hale getirir. Çok iyi bir yalıtıma sahiptirler, bu da kış ve yaz iklimlendirmesinde ısınma için önemli enerji tasarrufu anlamına gelir.
Ahşap evler güvenli midir?
Ahşap evler sayısız fırtınaya dayanabilir ve 9 Richter ölçeğine kadar depreme dayanabilir. Güzellikle tamamlanan güvenlik, şimdi bu nasıl bir kombinasyon olurdu! Ahşap, doğal bir yalıtkan olarak kabul edilir ve konutun sıcak tutulmasında çok etkilidir.
Ahşap evler depreme dayanıklı mı?
Ahşabın kısa süreler için yüksek yüklere dayanma ve esnekliğini ve nihai mukavemetini koruma yeteneği, sismik ve yüksek rüzgarlı bölgelerde bir değer olabilir. Ahşap çerçeveli binalar tipik olarak beton ve çelikten yapılanlardan daha hafiftir ve ataletsel sismik kuvvetleri azaltır.

Örnek Çalışmalar